0538 688 80 44

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » FORUM-TANITIMI

Forum Tanıtımı

nedirMerhabaMerhaba

ForumTanitimNedir


 
Yeni Forum Tanıtım Tekniği Avantajları

Önceden açılmış bir konuya mesaj atıldığı için konunun eski olması SEO değerini arttırmaktadır.
Konular genellikle tartışma konusu olduğu için birçok mesaj bulunmakta ve tamamı özgün yazılardan oluşmaktadır.
Google araması ile konulara ulaşıldığından, zaten SEO kalitesi en yüksek konular ilk sıralarda çıkacağı için hâlihazırda kaliteli bir sayfadan link alınmaktadır.
!!! Bir tartışma konusuna cevap olarak özgün bir yazı ile linkinizi paylaşacağınız için Google tarafından tamamiyle doğal ve spam ihtimalini konusunda bile şüphe bırakmayacak bir şekilde SEO çalışması yapmış olursunuz.

 
Forum Tanıtımının Yararları
 
Malum forumlar'da özgün konu pek bulunamıyor fakat bu yorumlara yapılan mesajlar özgün içerik niteliğine sahip olunca, binevi özgün yazı değeri alıyor. Mesaj her ne kadar çok olursa yazının özgünlüğü'de bir o kadar artıyor. Örnek vermek gerekirse webmastersitesi.com en iyi örneklerdendir. Son istatistiklere göre 3 milyon mesajı bulunmakta bu 3 milyon mesaj hafife alınacak bir mesaj değil benim'de webmastersitesinde linkim ekli ve backlink aldığım siteler arasında orası'da var e malumunuz pr5 olunca çok faydası oluyor. 
 
Dofollow olmasa bile link çıkışı sağlamak hele ki pr5 bir siteden sizin çok yararınıza olacaktır. Sizin yazmış olduğunuz mesajlar ve mesajlarınıza eklemiş olduğunuz linklerde bir o kadar önemli sonuçta özgün bir mesaj yazıyorsunuz bir yerden alınmış bir yazı değil mesajınızın içinde geçen link google tarafından özgün içerik olarak algılanması'da harika bir olay tabi ki. Tanıtım yazılarına'da değinmeden edemeyeceğim.
 
 Eğer varsa, forumun site tanıtım bölümünde tanıtım yazınızı mutlaka ekleyin ve anahtar kelimeleriniz ile backlink alın, tabi ki bunu abartmadan yapın forum yöneticileri 2 ve ya 3 linke bir şey diyeceğini sanmıyorum ama 3'den fazlasını kabul etmeyip tanıtım yazılarınızı kaldırabilirler ve haklıdırlar.
 
Forum Tanıtımı Taktiği Kullanımı
 
Aslında taktiği failiyete geçirmek çok basit. Örneğin android uygulamaları alanında bir web siteniz var, google'a android forumları ve ya android uygulumalar forum gibi aramalar yaparak ilk sıralarda çıkan hit sitelere üye olabilirsiniz ve site içerisinde varsa, site tanıtım alanına konu açabilir , kendi web sitelerinizde açmış olduğun konuları siteye ekleyip altına kaynak linkini verebilir. Mesajlarınız'da ve imzalarınızda link çıkışısı sağlayabilirsiniz. Kısacası forumdaki insanları rahatsız etmeden kendi sitenizi reklam edebilir ve hit artışı sağlayabilirsiniz. Google zaten bu tarz link çıkışlarını dikkate almaktan kaçınmayacaktır.

nedir

OTOSEO.COM

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2019 © OtoSeo.com Tüm Hakları Saklıdır.seo satın al ucuz seo seo araçları server tanıtım Google Links Arşiv